Informacje z Gliwic, o Gliwicach

Miasto okiem mieszkańca

Fotowoltaika – Gliwice

Napisany w dniu

     Nie od dziś wiadomo, że Polacy często, gęsto korzystają z nowoczesnych rozwiązań, a gdy do tego dołożyć jeszcze ekonomię i ekologię, to mamy receptę na sukces. Fotowoltaika w Gliwicach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z energii wprost ze słońca coraz częściej korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale również odbiorcy prywatni.

Jak to możliwe i czy faktycznie można znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną za pomocą paneli słonecznych?

” Posiadam instalację fotowoltaiczną mniej więcej od 5-6 miesięcy i do tej pory udało się wygenerować około 1600 złotych oszczędności, które póki co są tylko pozorne ponieważ spłacają koszt zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Jednak dzięki odliczeniu od podatku oraz wynegocjowaniu sporego rabatu od firmy instalującej fotowoltaikę w tym tempie po 5 latach powinniśmy spłacić całość inwestycji, a wtedy zacznie się już tylko oszczędzanie. Wiem doskonale o tym, że koszty związane z zakupem energii będą na przestrzeni lat raczej rosły, będą rosnąć również moje oszczędności. Polecam również ze względu na połączenie systemu fotowoltaiki z pompą ciepła – o czym stale myślę.” 

Romek z Gliwic

 

Jak to możliwe, że dzięki panelom słonecznym możemy oszczędzać? Weźmy pod uwagę Rządowy program „Mój prąd”, w którym możemy uzyskać do 5 tysięcy złotych zwrotu za instalację fotowoltaiczną, dodatkowo faktycznie instalację mozna sobie odliczyć od podatku dochodowego – tych korzyści będzie zdecydowanie więcej w przyszłości. Wszystko to razem powoduje, że zamontowana na naszym dachu instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd. Co ważne dzieje się to zupełnie bez naszej ingerencji – panele dostarczają prąd do naszych urządzeń a nadwyżka kierowana jest do sieci energetycznej, z której potem możemy prąd odebrać. Jednym słowem – to korzyść ponad wszystko! 

Montaż paneli fotowoltaicznych – Śląsk (Zobacz więcej) 

0 0 votes
Article Rating
 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Drogi w Gliwicach

Korki, objazdy, przejazdy oraz ciekawostki z Gliwickich dróg.

Rekreacja

Miejsca w których Gliwiczanie odpoczywają.

Miasto

Co się dzieje w mieście, o czym powinniśmy wiedzieć?

Urząd

Problemy, podpowiedzi, ułatwienia - sprawy w Urzędzie

Firmy w Gliwicach

Duże, średnie, mniejsze - firmy warte uwagi w Gliwicach.

Mistrzowie parkowania

Prawdziwi mistrzowie parkowania na parkingach w Gliwicach