Informacje z Gliwic, o Gliwicach

Miasto okiem mieszkańca

Lodowisko TAFLA
ponownie zaprasza!

Napisany w dniu

Lodowisko w czasie zimowym to atrakcja, którą cieszyli się Gliwiczanie niemal co roku. W tym roku niestety nie obyło się bez poślizgu. Lodowisko “Tafla” przez większą część sezonu było nieczynne. Była co prawda ślizgawka na osiedlu Kopernika, ale to właśnie Tafla była prawdziwym symbolem dla miłośników poruszania się rekreacyjnego na łyżwach od zawsze.

W tym roku zawiódł system chłodzenia i niezbędne były wydatki. Łączny koszt naprawy opiewał na sumę około 100 tysięcy złotych na co nie mogła sobie pozwolić Politechnika Śląska dzierżawiąca obiekt od miasta.

Na szczęście dla miłośników lodowego szaleństwa, udało się wygospodarować pieniądze z budżetu miasta i dziś, wraz z końcówką stycznia 2018 roku lodowisko ponownie zaprasza chętnych. Z wygospodarowanych z budżetu środków udało się wymienić cały system chłodniczy i dziś tafla chłodzona jest w sposób bardziej nowoczesny, a co za tym idzie są większe szanse że w tym i w przyszłych sezonach będziemy mogli bez utrudnień korzystać u roków ślizgawki.

0 0 votes
Article Rating
 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Drogi w Gliwicach

Korki, objazdy, przejazdy oraz ciekawostki z Gliwickich dróg.

Rekreacja

Miejsca w których Gliwiczanie odpoczywają.

Miasto

Co się dzieje w mieście, o czym powinniśmy wiedzieć?

Urząd

Problemy, podpowiedzi, ułatwienia - sprawy w Urzędzie

Firmy w Gliwicach

Duże, średnie, mniejsze - firmy warte uwagi w Gliwicach.

Mistrzowie parkowania

Prawdziwi mistrzowie parkowania na parkingach w Gliwicach