Informacje z Gliwic, o Gliwicach

Miasto okiem mieszkańca

Miszcz parkowania – Gliwice – Lotników

Napisany w dniu

   Być może to właśnie nazwa ulicy poniosła naszego kolejnego „miszcza parkowania”. Tym razem kierowca wykorzystał fragment chodnika, jak wskazuje szyld/potykacz znajdujący się przed samochodem, samochód z właścicielem na pokładzie chciał na sekundkę wstąpić do cukierni. Ni zważając na fakt, że samochód został zaparkowany tuż przed/za pasami dla przechodniów, na to, że wystaje znaczny fragment cudownego pojazdu oraz, że całkowicie zasłonięta jest widoczność dla kierowców wyjeżdżających z drogi podporządkowanej, która notabene znajdowała się w odległości maksymalnie kilkunastu metrów od miejsca lądowania. Miejsca lądowania bo to przecież ulica Lotników w Gliwicach.

Ja oczywiście jestem w stanie zrozumieć, że w tym miejscu nie da się zaparkować legalnie, a przecież najlepiej do cukierni wprost wjechać pod ladę, ja rozumiem, że wszyscy się dziś spieszymy! Pytam tylko czy owy kierowca pomyślał o tym, że gdyby doszło w tym miejscu do tragedii z udziałem pieszego to problem byłby nie na rok, czy na dwa, a prawdopodobnie do końca życia. A tak już zupełnie pół żartem, pół serio – gdyby w tym czasie przejeżdżali Panowie ze straży miejskiej to na pewno parkowanie pod cukiernią by się nie upiekło 😉

0 0 votes
Article Rating
 
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
5 lat temu

Wstyd, po prostu wstyd na całej linii! Tyle miejsca w koło i akurat trzeba było zaparkować tak żeby wkurzyć wszystkich i ludzi idących z wózkiem i dzieckiem do sklepu, jak i kierowców. Jak to się mówi marka sama świadczy o właścicielu.

Drogi w Gliwicach

Korki, objazdy, przejazdy oraz ciekawostki z Gliwickich dróg.

Rekreacja

Miejsca w których Gliwiczanie odpoczywają.

Miasto

Co się dzieje w mieście, o czym powinniśmy wiedzieć?

Urząd

Problemy, podpowiedzi, ułatwienia - sprawy w Urzędzie

Firmy w Gliwicach

Duże, średnie, mniejsze - firmy warte uwagi w Gliwicach.

Mistrzowie parkowania

Prawdziwi mistrzowie parkowania na parkingach w Gliwicach