Informacje z Gliwic, o Gliwicach

Miasto okiem mieszkańca

Przystanek na ul. Chorzowskiej w Gliwicach

Napisany w dniu

Teoretycznie ta historia zaczęła się już wczoraj, ale z przyczyn technicznych artykuł i zdjęcia z dzisiaj. Czyli z 1 lutego 2018 roku.

To ważne bo chodzi o bezpieczeństwo! O Przystanku, który teoretycznie jest ale … praktycznie go nie ma.

KZKGOP W przypadku remontu zatoczki powinien poinformować każdego przewoźnika który obsługuje dany przystanek o tym, że przystanek jest przeniesiony i nastąpią utrudnienia, w tym przypadku tak się jednak nie stało. W Gliwickiej Zajezdni na tablicy ogłoszeń dla kierowców nie ma żadnej informacji! Teoretycznie słupek zastępczy powinien stanąć kilka, kilkanaście metrów dalej lub wcześniej. Ale wcześniej jest to trochę nierealne, lepiej postawić go dalej, bo jest tam wjazd na ul. Kapliczna. To najlepsza możliwość! Tak twierdzą kierowcy i pasażerowie. Najgorsze jest to, że kierowcy, którzy obsługują ten przystanek, muszą się domyślać, ludzie zresztą też, w jaki sposób i gdzie mają wsiadać i zatrzymywać się. Zdecydowanie rozsądniej by było gdyby ktoś wystosował chociaż kartkę z informacją. Tymczasem informacji na przystanku brak! Dzisiaj 1 lutego na przystanku brak już nawet ekipy remontowej. Może to przez pogodę? A może przez to, że wczoraj po godz 15, prawdopodobnie wydarzył się tam wypadek przy pracy? Relacja świadków na to wskazuje. Była karetka, była policja no i niema firmy dzisiaj Możemy snuć różne teorie spiskowe na ten temat. Ja zacznę wy dodajcie swoje, w komentarzach. Wypadku uległ jeden z pracowników, który pewnie nie miał umowy o pracę, urząd się o tym dowiedział i wstrzymał prace remontowe To moja wersja. Jaka jest Urzędu lub firmy remontowej, tego jeszcze nie wiem.

Oczywiście uspokajam tych co zaraz będą pisać. TAMCI: Ale przecież jest tam trochę miejsca na zatoce! JA: Wczoraj, nie było! Bo stała tam koparka, i betoniarka!! I nie dziwi fakt, że zdarzył się wypadek, za dużo maszyn, na takiej powierzchni?

Nieco inny ale również problem znajduje się odrobinę dalej. Drogowcy tak rozłożyli swoje barierki, że autobus ledwie się mieści. 

0 0 votes
Article Rating
 
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
5 lat temu

To jest przystanek na Chorzowskiej! Który nazywa się Akacjowa. Ale tak po za tym to faktycznie dziwna sytuacja 🙂

Drogi w Gliwicach

Korki, objazdy, przejazdy oraz ciekawostki z Gliwickich dróg.

Rekreacja

Miejsca w których Gliwiczanie odpoczywają.

Miasto

Co się dzieje w mieście, o czym powinniśmy wiedzieć?

Urząd

Problemy, podpowiedzi, ułatwienia - sprawy w Urzędzie

Firmy w Gliwicach

Duże, średnie, mniejsze - firmy warte uwagi w Gliwicach.

Mistrzowie parkowania

Prawdziwi mistrzowie parkowania na parkingach w Gliwicach