Informacje z Gliwic, o Gliwicach

Miasto okiem mieszkańca

Usuwanie wraków z ulic w Gliwicach

Napisany w dniu

    Przyrastające do podłoża, zardzewiałe samochody to spory problem wielu miast w Polsce. Nie inaczej, niestety jest także w Gliwicach. Problem polega nie tylko na tym, że owe samochody zabierają miejsca parkingowe innym użytkownikom dróg, ale także wpływają negatywnie na wizerunek każdego miasta. Tu pojawia się ważne pytanie jak i kto powinien się ich pozbyć? Jedyne działania jakie początkowo podejmują strażnicy miejscy czy policja to próba nawiązania kontaktu z właścicielem pojazdu. To metodą przekonywania funkcjonariusze starają się nakłonić do usunięcia wraku. Jak się okazuje ta metoda może być stosowana nawet przez kilka lat, w tym czasie auto niszczeje, rdzewieje a wielokrotnie bezdomni adaptują je jako swoje nocne lokum. W efekcie mamy problem! Tu pojawia się jeszcze jedna kwestia. Mianowicie: 

Zgodnie z artykułem 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Czy tak było i w tym przypadku?

W dniu 05.03.2018 z ulicy Rybnickiej usunięty został wrak. Niestety nie wiem na czyj koszt i czy zrobił to właściciel, czy straż miejska przy użyciu opłaconego holownika/lawety. 

0 0 votes
Article Rating
 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Drogi w Gliwicach

Korki, objazdy, przejazdy oraz ciekawostki z Gliwickich dróg.

Rekreacja

Miejsca w których Gliwiczanie odpoczywają.

Miasto

Co się dzieje w mieście, o czym powinniśmy wiedzieć?

Urząd

Problemy, podpowiedzi, ułatwienia - sprawy w Urzędzie

Firmy w Gliwicach

Duże, średnie, mniejsze - firmy warte uwagi w Gliwicach.

Mistrzowie parkowania

Prawdziwi mistrzowie parkowania na parkingach w Gliwicach