UWAGA! Dołącz do nowej grupy Gliwice - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Bezpieczeństwo dzieci na drogach: Prelekcje w gliwickiej szkole

Aleksander Lamczyk

Aleksander Lamczyk


W Szkole Podstawowej nr 5 w Gliwicach odbyły się zajęcia mające na celu nauczenie najmłodszych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Wydarzenie zrealizowano z wykorzystaniem nowoczesnego symulatora, który pozwalał uczniom na praktyczne ćwiczenie przechodzenia przez jezdnię w różnych warunkach. Młodzi uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, a nauczyciele podkreślają wartość takich inicjatyw w kontekście edukacji o bezpieczeństwie na drodze.

Wczorajsze zajęcia w gliwickiej szkole, adresowane do uczniów pierwszych klas, miały na celu zwiększenie świadomości dzieci dotyczącej zasad ruchu drogowego. Uczniowie mieli okazję do praktycznego przetestowania swoich umiejętności dzięki symulatorowi przejścia dla pieszych, który umożliwiał im przećwiczenie zarówno bezpiecznego przechodzenia z sygnalizacją, jak i bez niej. Uczestnicy byli także wystawiani na różne warunki pogodowe, co dodało realizmu doświadczeniu i zwiększyło umiejętności adaptacyjne dzieci.

Zarówno nauczyciele, jak i strażnicy miejscy, zaangażowani w organizację tych zajęć, zgodnie zauważają, że takie inicjatywy są kluczowe dla tworzenia świadomych i odpowiedzialnych użytkowników dróg. Wiedza na temat bezpieczeństwa, a także praktyka nabywana od najmłodszych lat, przekłada się na realne korzyści w codziennym życiu, zarówno w szkole, jak i poza nią. Każdy krok podejmowany przez dzieci na drodze angażuje dorosłych do bycia wzorem odpowiedzialności w ruchu drogowym.

Źródło: Straż Miejska w Gliwicach


Oceń: Bezpieczeństwo dzieci na drogach: Prelekcje w gliwickiej szkole

Średnia ocena:4.91 Liczba ocen:25


Zobacz Także