UWAGA! Dołącz do nowej grupy Gliwice - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Postępy w budowie ścieżki rowerowej na ul. Toszeckiej

Aleksander Lamczyk

Aleksander Lamczyk


W Gliwicach zakończenie budowy pieszo-rowerowego ciągu wzdłuż ul. Toszeckiej jest coraz bliższe. Obecnie prace koncentrują się na finalizacji pozostałych elementów inwestycji, w tym na pracach wykończeniowych i porządkowych. Równocześnie trwają procedury mające na celu uzyskanie niezbędnych zezwoleń na użytkowanie nowego odcinka. W najbliższym czasie mieszkańcy mogą się spodziewać otwarcia nowej infrastruktury.

W ramach trwającej budowy, na poszczególnych fragmentach wykonywane są istotne prace, takie jak brukowanie zatoki autobusowej przy ul. Andromedy oraz montaż krawężników. Dodatkowo przygotowywana jest podbudowa pod chodnik oraz ścieżkę rowerową w rejonie sklepu Biedronka. Kolejnym elementem inwestycji jest budowa kanału technologicznego, a także montaż oświetlenia i systemu kanalizacji deszczowej, co z pewnością przyczyni się do poprawy warunków komunikacyjnych w okolicy.

Nieopodal ul. Gajowej powstaje nowy ciąg pieszy oraz ścieżka rowerowa, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się pieszych oraz rowerzystów. Na dalszym odcinku inwestycji trwa instalacja barierek oraz przygotowywanie nawierzchni jezdni. Warto także zaznaczyć, że na końcowym fragmencie budowy wszystkie zasadnicze roboty zostały już zakończone, a obecnie realizowane są formalności związane z odbiorami technicznymi tego projektu.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach


Oceń: Postępy w budowie ścieżki rowerowej na ul. Toszeckiej

Średnia ocena:4.61 Liczba ocen:12


Zobacz Także