Informacje z Gliwic, o Gliwicach

Miasto okiem mieszkańca

Błonie w Gliwicach – już przejezdna!

Napisany w dniu

  Remonty dróg i budowy nowych nitek nabrały tempa kilka lat temu, gdy budżety miast zaczęły zasilać pieniądze między innymi z Unii Europejskiej. Nie inaczej jest w Gliwicach. Kierowcy poruszający się po mieście w rejonie kopalni Sośnica, ulicy Pszczyńskiej oraz Giełdy Samochodowej musieli korzystać z objazdów do wczoraj. Dziś nitka łącząca Sośnicę z ulicą Pszczyńską jest już otwarta. Bez większego problemu przejedziemy tą trasę bez jakiegokolwiek problemu. Droga jest równa, a oprócz nowego asfaltu zostały wykonane także chodniki, których do tej pory w tym miejscu bardzo brakowało. Wielokrotnie bowiem poboczami drogi przechadzali się piesi, którzy zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym stwarzali niebezpieczne sytuacje. Dziś ruch pieszych został przeniesiony na chodniki, a samochody swobodnie mogą poruszać się zarówno w kierunku Sośnicy, jak i ulicy Pszczyńskiej. 

Jedyne właściwie do czego można się przyczepić to opieszałość służb drogowych – jeszcze w dniu (07.02.2018) zarówno jadąc w stronę Sośnicy, jak i w kierunku ulicy Pszczyńskiej można spotkać znaki informujące o objazdach, co może kierowców wprowadzać w błąd. 

Powiedzmy zatem raz jeszcze głośno i wyraźnie … Błonie już otwarta w Gliwicach!

0 0 votes
Article Rating
 
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam z Zabrza
Adam z Zabrza
5 lat temu

Jechałem tamtędy z Zabrza jakieś 30 minut temu i dalej są tam te tabliczki objazdów, co więcej dalej jest tam zakaz wjazdu jadąc od strony autostrad i Sośnicy dla osobówek.

Drogi w Gliwicach

Korki, objazdy, przejazdy oraz ciekawostki z Gliwickich dróg.

Rekreacja

Miejsca w których Gliwiczanie odpoczywają.

Miasto

Co się dzieje w mieście, o czym powinniśmy wiedzieć?

Urząd

Problemy, podpowiedzi, ułatwienia - sprawy w Urzędzie

Firmy w Gliwicach

Duże, średnie, mniejsze - firmy warte uwagi w Gliwicach.

Mistrzowie parkowania

Prawdziwi mistrzowie parkowania na parkingach w Gliwicach