Odwaga trzech mieszkańców Chorzowa została doceniona przez policję, po tym jak skutecznie obezwładnili oni sprawcę brutalnego ataku. W nocy 22 sierpnia doszło do incydentu, w którym 52-latek padł ofiarą nożowego ataku. Reakcja świadków, w tym Przemysława Banasi, Dawida Pikuły i Sebastiana Wróbla, była kluczowa w powstrzymaniu napastnika i próbie ratowania życia poszkodowanego.
Podczas sobotniego spotkania w siedzibie śląskiej Policji, nadinspektor Mariusz Krzystyniak, Komendant Wojewódzki Policji, osobiście podziękował bohaterom. Podkreślił, że ich natychmiastowa reakcja zapobiegła dalszym atakom ze strony agresora i umożliwiła szybkie przekazanie go w ręce policji. Warto zaznaczyć, że obok nadinspektora obecny był również inspektor Andrzej Brzozowski, Komendant Miejski Policji w Chorzowie, który również wyraził uznanie dla postawy mieszkańców.
Incydent, który rozegrał się na ul. Siemianowickiej, wstrząsnął lokalną społecznością. Ostatecznie, mimo prób ratunkowych, niestety zmarł ranny mężczyzna. Reakcje społeczne na to zdarzenie pokazują, jak ważna jest solidarność oraz obywatelska odpowiedzialność. Mężczyźni, którzy wzięli udział w tej dramatycznej sytuacji, twierdzą, że kierowali się przede wszystkim instynktem ochrony innych i chęcią niesienia pomocy. W ich działaniach widać było determinację i skuteczność, które zasługują na ogromne uznanie w oczach społeczności gliwickiej.
Źródło: Policja Gliwice
Oceń: Bohaterski czyn mieszkańców Chorzowa zyskał uznanie Policji
Zobacz Także