Policja w Gliwicach ogłasza rozpoczęcie naboru do ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Celem konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy, którzy w sposób wyjątkowy angażują się w pomoc osobom potrzebującym wsparcia. Zgłoszenia można nadsyłać do końca maja 2026 roku, a laureatów wybierze specjalnie powołana Komisja.
Konkurs „Policjant, który mi pomógł” organizowany jest po raz kolejny przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Od rozpoczęcia inicjatywy 19 lat temu, wyróżniono już 90 policjantów, którzy swoją postawą przyczynili się do poprawy wizerunku Policji wśród społeczeństwa. W tym roku organizatorzy zachęcają mieszkańców do zgłaszania kandydatów, którzy poprzez swoje zaangażowanie i empatyczną postawę przyczynili się do pomocy innym.
Osoby, które chcą zgłosić funkcjonariusza, mają możliwość złożenia aplikacji w formularzu udostępnionym na stronie internetowej konkursu. Zgłoszenia można składać do 31 maja 2026 roku. Warto zwrócić uwagę, że zgłaszająca osoba może być indywidualna, instytucjonalna lub reprezentować organizację. Wybór laureatów będzie poprzedzony oceną ich działań na rzecz bezpieczeństwa obywateli oraz zaangażowania w pomoc ofiarom przestępstw.
- Zgłoszenia kandydatów można przesyłać na adres e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.
- Wybór laureatów będzie poddany szczegółowej analizie przez Komisję składającą się z przedstawicieli Policji i byłych zwycięzców.
- Konkurs promuje pozytywne postawy i działania policjantów angażujących się w pomoc osobom w trudnych sytuacjach życiowych.
Organizatorzy zachęcają wszystkich do aktywnego udziału w zgłaszaniu kandydatów. Konkurs „Policjant, który mi pomógł” to doskonała okazja do docenienia wysiłków funkcjonariuszy w budowaniu lokalnego systemu wsparcia oraz pomocy dla osób będących w potrzebie.
Źródło: Policja Gliwice
Oceń: Rusza kolejna edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”
Zobacz Także

