UWAGA! Dołącz do nowej grupy Gliwice - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Zmiany w organizacji ruchu na Wszystkich Świętych w Gliwicach

Aleksander Lamczyk

Aleksander Lamczyk


Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych gliwicka policja wprowadza tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Od nocy z 30 na 31 października do nocnych godzin z 2 na 3 listopada w rejonach cmentarzy mogą wystąpić utrudnienia w przejeździe, co związane jest z większym natężeniem ruchu. Zabezpieczenie odwiedzających nekropolie oraz zapewnienie płynności ruchu to kluczowe cele wprowadzenia tych zmian. Mieszkańcy są zachęcani do zapoznania się z nowymi zasadami, które pomogą uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

W obrębie Cmentarza Centralnego wprowadzono kilka istotnych ograniczeń. Odcinek ul. Kozielskiej od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa został wyłączony z ruchu. W rejonie tym wprowadzony będzie także ruch jednokierunkowy na ul. Okulickiego, co wpłynie na możliwość skrętu z ul. Kozielskiej tylko w prawo. Dodatkowo, na odcinku przylegającym do cmentarza mogą poruszać się jedynie autobusy, taksówki oraz pojazdy dostawcze, a sygnalizacja świetlna w tym rejonie może zostać czasowo wyłączona w zależności od natężenia ruchu.

Podobne zmiany w organizacji ruchu zaszły wokół Cmentarza przy ul. św. Wojciecha oraz w Sośnicy. Ruch na ul. św. Wojciecha także będzie jednokierunkowy, co skomplikuje dojazd w kierunku nekropolii. Kierowcy będą zobowiązani do korzystania z wyznaczonych objazdów, a parkowanie w rejonie cmentarza będzie ograniczone do określonych miejsc. Wszyscy uczestnicy ruchu są apelowani o szczególną ostrożność oraz rozważenie skorzystania z komunikacji miejskiej, która zostanie wzmocniona w nadchodzących dniach.

Źródło: Policja Gliwice


Oceń: Zmiany w organizacji ruchu na Wszystkich Świętych w Gliwicach

Średnia ocena:4.56 Liczba ocen:21


Zobacz Także